Zobacz trasę w Traseo
Oczywiście Traseo bzdurnie podaje dane trasy, a zwłaszcza sumę pod- i zjazdów. Wg Endomonda suma podjazdów to 191m i zjazdów 197m. I tak "na oko" to by pasowało.
Oczywiście Traseo bzdurnie podaje dane trasy, a zwłaszcza sumę pod- i zjazdów. Wg Endomonda suma podjazdów to 191m i zjazdów 197m. I tak "na oko" to by pasowało.
Relive 'Morning Aug 12th'
Dziś odbyliśmy wycieczkę rowerową w krainie zwanej Działy Proszowskie. To teren w woj. Świętokrzyskim w powiatach Kazimierskim i Opatowskim. Podjechaliśmy do Uścia Jezuickiego i tam na parkingu przy promie pozostawiliśmy samochód.
Przeprawiwszy się do Opatowca obraliśmy kierunek na Bejsce. Liczyłem że zwiedzimy pałac Marcina Badeniego, ale niestety pałac obecnie jest domem opieki społecznej i nie bardzo można go zwiedzać. Rzuciliśmy okiem jedynie na kościół z XIV wieku, który jak na tak odległą datę powstania trzymał się nieźle.
Dalej dosyć stromym podjazdem osiągnęliśmy kulminację Działu
Kolejne dwie miejscowości na trasie okazały się dosyć interesujące. Są to Kamienna i Kocina
W okolicy Kamiennej stoją figury będące drogowskazami traktu z Krakowa do Wilna, będącego jedną z odnóg Szlaku Jagiellońskiego.
Przez Kamienną przebiega gminny szlak na którym są porozstawiane tablice informacyjne i gdzieniegdzie także miejsca odpoczynku. W jednym z takich miejsc wypadła nam pora karmienia
Kocina natomiast po raz pierwszy została wspomniana już w 1276 roku, a wsławiła się wielkim zjazdem szlachty polskiej w 1587 na potwierdzenie elekcji na króla polskiego Zygmunta III Wazy.
Kościół w Kocinie p.w. św. Barbary z 1672 r.
Kolejna ciekawostka na trasie to pomnik i cmentarz żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej w Żukowicach. Obok siebie spoczywają legioniści Piłsudskiego, żołnierze Wojska Polskiego i Armii Krajowej.
Dalej Stary Korczyn i Nowy Korczyn
Synagoga w Nowym Korczynie
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz